چگونه یک ابزار مدیریت ارتباط با مشتری را انتخاب کنید؟

سی آر ام برای کسب و کار های کوچک
سی آر ام برای کسب و کارهای کوچک
۱۳۹۴-۱۲-۰۶
انتخاب crm

اگر به یک راه حل مدیریت ارتباط با مشتری همچون Salesforce نیاز داشته باشید، تعیین آن نسبتا ساده است. ماریا توماس مدیر محصولات در شرکت Insightly که ارائه دهنده نرم افزار CRM مستقر در سان فرانسیسکوست، معتقد است که اگر شما روزانه حداقل با ۱۰ تا ۲۰ مشتری ارتباط داشته باشید، کسب و کار شما می تواند از یک ابزار CRM درست و مناسب بهره مند شود. ما از او خواستیم که فرآیند انتخاب را برایمان شرح دهد و ما را در این مسیر راهنمایی کند.

چگونه یک ابزار مدیریت ارتباط با مشتری را انتخاب کنید؟

اولین مرحله چیست؟؟
ابتدا کار خود را با مستندسازی نیازهای فنی آغاز کنید. اینکه انتظار دارید این ابزار چه کاری برایتان انجام دهد و می خواهید چه داده هایی را پیگیری و بررسی نمایید. اگر در این مورد چیزی نمی دانید، ممکن است راه حلی را خریداری کنید که قابلیت های غیر ضروری داشته باشد و بدتر از آن، زمان و هزینه خود را بر روی ابزاری سرمایه گذاری کنید که از بخش های ضروری و حیاتی کسب وکار شما پشتیبانی نمی کند.
از دیدگاه فناوری چه چیزی را باید در نظر داشته باشید؟
به دنبال API های این ابزار باشید. چگونه این ابزارها می تواند به اسانی یک راه حل سفارشی شده را برای شما ایجاد کند که با اطلاعات CRM به طور یکپارچه کار می کند؟ همچنین ممکن است به برنامه ای نیاز داشته باشید که با گوگل و مایکروسافت نیز قابل ادغام باشد. اگر کارمندان شما از موبایل استفاده می کنند و بر روی دستگاه هوشمندشان تکیه دارند، مطمئن شوید که نرم افزار CRM شما دارای اپلیکشن های موبایلی مورد نیاز برای اندروید و ایفون باشد. اگر کارمندان بیشتر زمان خود را برای فرستادن ایمیل صرف می کنند بهتر است به دنبال فروشندگانی باشید که صندوق ایمیل را با CRM ادغام کرده اند. بنابراین کارمندان می توانند از طریق این نرم افزار به ایمیل های خود نیز پاسخ دهند. در نهایت به فکر امنیت اطلاعات باشید. پایگاه داده CRM ، دارای اطلاعات شخصی و اختصاصی هزاران مشتری است. شما به نرم افزاری نیاز دارید که بتواند از مجوز مبتنی بر نقش پشتیبانی کند.
ایا باید به دنبال راه حلی ابری باشیم یا اینکه نرم افزار را به صورت محلی دانلود و نصب کنیم؟؟
این تصمیم به نیازهای شما، بودجه، زمان و منابع بستگی دارد. On-premises CRM ( یا همان CRM در محل که نرم افزار بر روی سروری نصب خواهد شد که در شرکت قرار دارد) به شما اجازه می دهد کنترل کاملی بر روی داده ها و امنیت آنها داشته باشید، دسترسی آفلاین را برایتان امکان پذیر می کند و دارای قدرت بی پایانی برای سفارشی سازی سیستم است. اما استفاده از این گزینه نیازمند خرید سرور، استخدام تیم متخصص IT برای نگهداری سیستم است و به سرمایه گذاری زیادی نیاز خواهد بود. اما CRM های مبتنی بر ابر تنها به یک مرورگر وب و خرید یک اشتراک سالانه نیاز دارند. استفاده از این گزینه اسانتر است و هزینه زیادی برای شرکت نخواهد داشت. اما اگر به دنبال رشد سریع فروش در میان سایر رقبا هستید، بهتر است تمامی موارد را در شرکت خود داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *