نرم افزار crm موبایل

پذیرش سی آر ام
متقاعد سازی برای پذیرش سی آر ام
۱۳۹۵-۰۳-۳۰
نیاز به نرم افزار سی آر ام
نیاز مندی به سی آر ام
۱۳۹۵-۰۴-۰۶
مزیت های موبایل crm

۵ روش برای افزایش بهره وری در فروش

هر سازمانی دوست دارد کارمندان فروشش موفق عمل کنند زیرا این امر موجب افزایش فروش آنها می شود. با افزایش رقبا، کارمندان فروش نیز باید در بهترین و بالاترین موقعیت قرار بگیرند. درست است؟ چه کاری می توان برای پشتیبانی و حمایت از فروشندگان انجام داد؟  نرم افزار CRM به یکی از ابزارهای افزایش دهنده  بهره وری فروش برای کارمندان فروش تبدیل شده است. این برنامه می تواند کار یک هفته شرکت را در یک ساعت انجام دهد و به افراد کمک کند سرنخ های خود را دنبال کرده و به خوبی مدیریت کنند. به همان اندازه، مشتریان نیز فرایند های فروش سازمان یافته و خدمات در دسترس را بیشتر تحسین خواهند کرد. در حقیقت بر اساس مطالعه گارتنر، یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان که به خوبی اجرا شده است، می تواند در آمد شرکت را به اندازه ۴۱ درصد برای هر فروشنده افزایش دهد. در این میان مطالعه انجام شده در Tech News World نشان می دهد که بیش از ۵۰۰ شرکتی که از سی آر ام  استفاده می کردند بیشتر از سایر کسب وکارها موفق بودند.

چگونه می توان با دور بودن از شرکت بهره وری را حفظ کرد؟

تقریبا همه افرادی که در فرآیند فروش دخیل هستند به احتمال زیاد خواهند گفت که ماده جادویی برای افزایش فروش وجود دارد . این ماده جادویی، بودن در یک مکان  و زمان مناسب است. برای اینکه بیشترین کاربرد و مزیت را از سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  خود ببرید باید تمامی تعاملات خود با مشتری را در آن وارد کنید تا مطمئن شوید در هر زمان و هر مکانی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارید.

اما اگر در شرکت خود نباشید چگونه می توانید از این اطلاعات استفاده کنید؟ به عنوان یک فروشنده فعال، شما به احتمال زیاد زمان های زیادی را در خارج از شرکت خود و در حال بحث کردن با مشتری می گذرانید. روشن کردن لپ تاپ برای ثبت اطلاعات مشتری یا مرور در اطلاعات موجود، به نظر گزینه مناسبی نمی رسد. همچنین نمی توانید به مشتری بگویید که منتظر شما بنشیند تا به شرکت برگردید و اطلاعات را به دست آورید. حتما دوست ندارید زمان خود را صرف رفت و برگشت میان شرکت و مکان مشتری بکنید.

در عوض می خواهید در جلسه کاری خود تمامی اطلاعات مورد نیاز برای بستن قرارداد را داشته باشید و بتوانید فرصت های موجود را به روزرسانی کنید و در حال مسافرت فعالیت ها را ثبت نمایید. آیا این دقیقا همان چیزی نیست که همه افراد به دنبال آن هستند؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، پس باید به اپلیکیشن CRM بر روی  موبایل سلام کنید!

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری بر روی موبایل به این معنی است که همیشه به روز هستید.

مجهز کردن تیم فروش با نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری نسخه موبایلی به آنها اجازه می دهد انعطاف پذیری خود را در هر موقعیتی حفظ کنند و همچنین یک روش عالی برای افزایش تعداد فروش هاست.

تحقیقات انجام شده توسط Innoppl Technologies نشان می دهد که ۶۵ درصد کارمندان فروشی که  در شرکت های دارنده سی آر ام  موبایلی کار می کنند، به فروش بیشتری دست می یابند در حالیکه این عدد در شرکت هایی که از این نوع برنامه ها استفاده نمی کنند تنها ۲۲ درصد است. علاوه بر این، مطالعات انجام شده دیگر نشان می دهد که نرم افزار سی آر ام نسخه موبایلی می تواند بهره وری فروش را تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

نرم افزار crm موبایل

با استفاده از برنامه CRM برای موبایل ها ،شما نه تنها می توانید به تمامی داده های مورد نیاز بر روی دستگاه خود دسترسی داشته باشید بلکه ابزارهایی را  خواهید داشت که با آن می توانید اقدام کنید، پاسخ دهید و تعداد فروش خود را افزایش دهید . خوب سوال اینجاست که این موارد چگونه به دست می آید؟ پاسخ بسیار ساده است. با استفاده از مزایایی که در بخش زیر به آن اشاره می کنیم می توانید اینکار را به سادگی انجام دهید:

موبایل crm یعنی : متمرکز و آماده بودن در تمامی زمان ها

نمی توانید انکار کنید که داشتن تقویم، دفترچه یادداشت و اطلاعات تماس به صورت یکپارچه در نرم افزار CRMمی تواند باعث صرفه جویی در زمان شما شود. اگر جلسه ای دارید که باید آن را برگزار کنید ، این برنامه نه تنها  زمان آن را اعلام خواهد کرد بلکه به شما کمک می کند تمامی اطلاعات مورد نیاز و یادداشت های  موجود در مورد مشتری را در کنار خود داشته باشید.

نرم افزارCRM موبایلی، دسترسی مستقیمی را به پایگاه داده مرکزی شما فراهم می کند بنابراین می توانید دسترسی سریعی به تمامی اطلاعات کلیدی مرتبط با مشتری، شرکا ، تامین کنندگان و حتی همکاران داشته باشید. این  موارد تنها زیر مجموعه ای از داده ها یا اطلاعات شخصی نیست بلکه پایگاه داده کاملی است که می توانید از آن به خوبی استفاده کنید.

با استفاده از اپلیکیشن CRM موبایلی شما می توانید  شرکت خود را با خیال راحت ترک کنید و مطمئن باشید که به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارید. استفاده از آن با تکیه بر مرور اینترنت، بررسی ایمیل ها و تماس گرفتن با مشتری ، می تواند  در زمان صرفه جویی کند. همین امر باعث می شود شرکت شما در چشم مشتری بهتر دیده شود زیرا قادر خواهید بود به تمامی سوالات آنها پاسخ دهید و  آماده باشید.

موبابل سی آر ام یعنی :فروش بیشتر در کمترین زمان

CRM موبایل به شما کمک می کند با سرعت بیشتر، فروش بهتری داشته باشید. این بدین معنی است که زمان بیشتری برای مشتریان یا کار بر روی فرصت های جدید دارید. فرض کنید خارج از شرکت خود هستید و  قرار کاری با مشتری دارید که ماه هاست با آنها صحبت می کنید. مشتری دوست دارد خلاصه سریعی از گزینه های موجود که به آنها پیشنهاد داده اید  داشته باشد. مطمئن هستید که خدمات اضافی به آنها پیشنهاد داده اید و تخفیف های خاصی ارائه کرده اید اما این موضوع متعلق به ماه ها قبل است و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در ذهن ندارید.

در عین حال می دانید که تمامی این اطلاعات در پایگاه داده شرکت ذخیره شده است اما متاسفانه دسترسی به آن ندارید. در اینگونه شرایط از مشتری می خواهید به شما فرصت دهد تا اطلاعات مورد نیاز را فردا برایش ایمیل کنید اما این پاسخ به هیچ عنوان درست نیست.  با استفاده از نرم افزار CRM موبایلی، به تمامی اطلاعات ضروری و حیاتی در هر مکانی دسترسی خواهید داشت. اصلا نیاز نیست به شرکت برگردید تا اطلاعات مورد نیاز را بردارید. کافیست از طریق دستگاه موبایل خود به سادگی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.  در این شرایط می توانید چند دقیقه از مشتری وقت بگیرید  تا نرم افزار CRM موبایلی خود را باز کنید و کارت تماس و جزییات آن را بررسی نماید.

به دست آوردن فرصت های جدیداز طریق مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری ، یک ابزار عالی برای تعامل با مشتریان و به روزرسانی تمامی اطلاعات در منابع است. کاهش تعداد مراحل بین نرخ تبدیل با مشتری و به دست آوردن تمامی اطلاعات، می تواند فرصت های بهتر و بیشتری فراهم کند.

زیرا هر چقدر سریع تر با فرایند فروش درگیر شوید، فرصت بهتری برای انجام کار بر روی آن خواهید داشت. زمانی که در وسط یک جلسه کاری مهم هستید، باز کردن لپ تاپ و به دست اوردن اطلاعات از آن کار اسانی نیست . اما اگر  اطلاعات و داده ها را به سرعت به دست آوردن فرصت های جدید وارد نکنید، به احتمال زیاد در پایان روز بخشی از آن را فراموش خواهید کرد.

نرم افزار crm موبایل

اگر با یک مشتری دیدار می کنید یا تماس  تلفنی با او دارید و در شرکت نیستید؛  می توانید هر گونه تغییر در برنامه ها و فرایند فروش را در نرم افزار خود به روزرسانی کنید. اصلا لازم نیست کار خود را تا رسیدن به شرکت به تعویق بیندازید. همین اتفاق ممکن است در مورد رویدادهای شبکه ای رخ دهد. اگر فرد مهمی را می بینید؛ می توانید اطلاعات او را  ذخیره کنید؛ قرار ملاقات بعدی را بنویسید و فعالیت های خود را در همان موقع برنامه ریزی کنید. در این شرایط مطمئن خواهید بود که مشتری بالقوه خود را دنبال می کنید و این فرصت مهم را از دست نمی دهید.

مدیریت ارتباط با مشتری یعنی به اشتراک گذاری اطلاعات در تیم

زمانی که صحبت از برطرف کردن نیازهای مشتریان و جلو بودن از رقبا به میان می آید؛ به اشتراک گذاری اطلاعات در میان تیم کاری و هماهنگ سازی فعالیت ها بسیار مهم است. اگر اطلاعات مهمی دریافت کنید یا در طول یک جلسه کاری فرصت های جدید به دست آورید، این اطلاعات باید به سرعت در میان تیم پخش شود زیرا ممکن است مشتری بخواهد با شما یا همکارانتان تماس بگیرد. به عبارت دیگر، فرصت های بعدی را از دست نخواهید داد.

ماندن در مسیر و آگاه کردن مدیران

با استفاده از اطلاعات تماس جدید و هر فروشی ، شما اطلاعات با ارزشی جمع آوری می کنید. نرم افزار CRM موبایلی همه را قادر می سازد در فرآیند فروش درگیر شوند و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشند و اطلاعات را در یک زمان واقعی به روز کنند. علاوه بر این، این برنامه به شما کمک می کند داده های موجود را در یک روش موثر سازماندهی کرده و به مشتری ارائه دهید. نرم افزارهای CRM موبایلی شما را قادر می سازد بر روی فروش خود کنترل داشته باشید و با استفاده از چند کلیک پیش بینی های فروش خود را به روز نگه دارید.

نرم افزار crm موبایل

همچنین این برنامه به شما اجازه می دهد برای برنامه ریزی و پاسخگویی به سوالات جدید خود را آماده کنید.  مدیران فروش نیز می توانند دسترسی سریعی به اطلاعات زمان واقعی مشتریان و کارمندان خود داشته باشند و همین امر باعث فراهم آمدن رهبری و مدیریت بهتر و موثرتر در زمینه فروش می شود. اگر مشکلی وجود داشته باشد،می توان آن را به سادگی درک کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *