اشتباهات متداول راجع به سی آر ام

نیاز به نرم افزار سی آر ام
نیاز مندی به سی آر ام
۱۳۹۵-۰۴-۰۶
نقش سی آر ام در تجربه کاربری
سی آر ام و تجربه کاربری
۱۳۹۵-۰۴-۱۰
اشتباهات استفاده از سی آر ام

از اشتباهات دیگران در مورد نرم افزار CRM درس بگیرید

یکی از بخش های دردناک استفاده از نرم افزار CRM این است که شرکت های مختلف به هنگام انتخاب و به کارگیری آن، دقیقا اشتباهات یکسانی را بارها و بارها تکرار می کنند. در ادامه با برخی از آیتم ها آشنا خواهید شد که دیگران قبل از شما آن را یاد گرفته اند و به خوبی به کار بسته اند.

  1. با سایر شرکت ها صحبت کنید تا بتوانید مشکلاتی که آنها در مورد این نرم افزار داشته اند را به خوبی درک کنید.
  2. از فروشنده سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان بخواهید برخی از منابع قانونی مرتبط با مشتریانی که برنامه ریزی درستی نداشته اند را در اختیار شما قرار دهد. استفاده از گروه های موجود در لینکداین و سایر جوامع آنلاین ممکن است بیشتر از اطلاعات فراهم شده توسط فروشندگان قابل اعتماد و صادقانه باشد.
  3. مقالات زیادی در این مورد بخوانید. موارد بسیار زیادی بر روی وب وجود دارد که در مورد خطرات موجود در این نرم افزار با جزییات صحبت کرده است.

اگر بتوانید خود را با درک صحیحی از موارد اشتباه مجهز کنید، قادر خواهید بود از بروز مشکلات تکراری نیز جلوگیری کنید یا حداقل منبع مشکل را به دست آورید. یک مثال کلاسیک در این مورد، مهاجرت داده هاست. این گونه مهاجرت ها همیشه به همان اندازه ای که برنامه ریزی شده است به خوبی به پیش نمی رود. یکی از مشکلات رایج در این زمینه، داده های کثیف است.

من در یک رویداد تجاری با یکی از مدیران شرکت ها در مورد به کارگیری سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان جدیدشان صحبت می کردم. او سیستم موجود را دوست داشت و می گفت هر کاری که می توانست و رویای آن را در سر می پروانید را انجام داده است . حالا سیستم به روز است و بعد از چند روز وقفه به کار خود ادامه می دهد. من در مورد منبع تاخیر از او سوال کردم و مهاجرت داده پاسخی بود که از او دریافت کردم.

او می گفت: ما فکر می کردیم می توانیم همه این مشکلات را در شرکت خود مدیریت کنیم . زمانی که مشکل به وجود آمد، بیشتر از آن چیزی که ما فکرش را می کردیم بزرگ بود. این پروژه هر روز پیچیده تر می شد.

البته این تاخیر در راه اندازی نرم افزار مزایایی نیز به همراه دارد و آن هم این است که پلتفرم سی آر ام جدید اطلاعات خوب و مفیدی را که توسط سایر بخش های تجاری موجود در شرکت ایجاد شده است در اختیار مدیران می گذارد. خوشبختانه، بعد از اینکه به کارگیری و نصب سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  تکمیل شد ، همه چیز به خوبی پیش رفته بود و این مدیر عامل رضایت خوبی از نرم افزارش داشت.

اشتباهات متداول راجع به سی آر ام

او خوش شانس بوده است. افراد زیادی در این موقعیت وجود دارند که نتوانسته اند چالش های موجود در مهاجرت داده ها را کنترل کنند و مجبور شده اند اینکار را با صرف هزینه های بالا به دست دیگران بسپارند. مهاجرت داده ها یکی از چالش های مهم به هنگام راه اندازی نرم افزار است و اگر شما به خوبی بدانید که ادامه دار شدن مشکل می تواند هزینه زیادی را تحمیل کند، از تمامی نیرو  و استعداد خود برای رفع آن کمک می گیرید.

برای چشم پوشی از موانعی که باعث شکست خوردن سایر نرم افزار های CRM شده است، باید دنیای خارج از شرکت خود را مسدود کنید و اجازه ورود هیچ چیزی را به درون شرکت ندهید.

درست در این شرایط است که با مشکلات مشابهی که دیگران با آن مواجه بوده اند روبرو خواهید شد. اگر در طول فرآیند به کار گیری و اجرا، تمرکز کافی بر روی مثال های دیگر و درس هایی که یاد گرفته اید نداشته باشید، چگونه می توانید به اسانی و بدون مشکل سیستم خود را راه اندازی کنید؟

من معتقدم تمامی این علایم نشان دهنده یک مشکل یکسان است. به دست آوردن بینش صحیح در مورد موفقیت سایر شرکتها به هنگام راه اندازی و استقرار CRM به اندازه درک  مشکلات آن ضروری است . البته تمامی این موارد نیازمند درجه ای از صداقت و درجه ای از خودآگاهی است که برخی از اوقات محتمل نیست. این صداقت و خودآگاهی می تواند به حل مشکلات کمک کند.

یک فرد باهوش از اشتباهات خود درس می گیرد اما فرد باهوش تر از اشتباهات دیگران عبرت خواهد گرفت. مناطق و نواحی اندکی وجود دارد که این ایده درست تر از اسقرار CRM است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *