نیاز مندی به سی آر ام

مزیت های موبایل crm
نرم افزار crm موبایل
۱۳۹۵-۰۴-۰۵
اشتباهات استفاده از سی آر ام
اشتباهات متداول راجع به سی آر ام
۱۳۹۵-۰۴-۰۷
نیاز به نرم افزار سی آر ام

آیا من به نرم افزار CRM نیاز دارم؟!

همه افراد یا شرکت ها برای کسب وکار خود به سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان نیاز ندارند. اگر شرایط زیر را داشتید باید بدانید که به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نیاز دارید:

 

۱- کسب و کار شما مبتنی بر B2B  است .

شما محصولات یا خدمات خود را برای کسب وکارها می فروشید . همه محصولات سی آرام بزرگ دارای مدل داده ای B2B به همراه لیست تماس هایی هستند که به اکانت کسب وکارها متعلق است.

شما می توانید از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری B2B همچون سیستم های ساده برای B2C  استفاده کنید اما این موضوع ایده آل نیست و ممکن است با استفاده از یک سیستم مدیریت اطلاعات تماس کار راحت تری داشته باشید. در یک محیط ترکیبی از B2B با B2C ، نتایج عالی خواهد بود.

۲- وجود  تعداد سرنخ های فروش زباد.

اگر موارد زیادی در شرکت خود دارید که باید به خاطر بسپارید، به استقرار crm نیاز دارید که به شما کمک کند هیچ کدام از این موارد را فراموش نکنید و مدیریت بهتری بر روی داده ها داشته باشید.

زمانی که یک شماره تماس را در چرخه فروش وارد می کنید، می توانید سابقه و تاریخچه ای از اطلاعات تماس قبلی را مشاهده نمایید.  شما باید تاریخ دنبال کردن را برای هر کدام از مشتریان خود تنظیم کنید تا در زمان مقرر، وظیفه و کار شما را یادآوری کند.

۳- کارمندانی به عنوان کارمند فروش در مجموعه خود دارید.

اگر در شرکت خود کارمند فروش دارید باید بتوانید جزییات مشتریان آنها را تحت کنترل خود داشته باشید و نحوه انجام کارهایشان را بررسی کنید. باید مطمئن شوید که اگر این افراد شرکت را ترک کنند، فرآیند فروششان از بین نخواهد رفت.

 

۴- سازمان شما فرایند فروشی طولانی مدت دارد.

اگر فرایند فروشی دارید که در طول یک ماه انجام می شود، نمی توانید همه جوانب را به خاطر بسپارید، همه مشتریان را  به یاد داشته باشید و آخرین اتفاقاتی که رخ داده است را به یاد بیاورید. این موضوع زمانی اهمیت دارد که مشتریان بعد از یک مدت طولانی همچون دو سال به شرکت شما بازگردند.

 

۵- می خواهید فروش خود را پیش بینی کنید.

اگر می خواهید فروش خود را پیش بینی کنید باید بتوانید ارزش ها، احتمالات و تاریخ هر معامله را مشخص نمایید. در این شرایط به افرادی نیاز دارید که گزارشات کار را برایتان بنویسد و در طول ماه در اختیار شما بگذارد.

 

۶- مشتریان شما اطلاعات تماس متعددی دارند.

اگر مشتریان از طریق روش های مختلفی با شرکت یا سازمان شما در تماس هستند، باید بتوانید در طول چرخه فروش نتایج را مشاهده کنید پس به استقرار crm  در سازمان یا شرکت نیاز دارید.

۷- در سازمان خود حس میکنید به بازاریابی نیاز دارید.

اگر قصد اجرای یک کمپین تبلیغاتی از طریق ایمیل را دارید و می خواهید خبرنامه یا سایر موارد را ارسال کنید ، به یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری  نیاز خواهید داشت تا بتواند اطلاعات را نگه دارد و ایمیل ها را در زمان مشخص ارسال نماید. اگر به اطلاعات مشتریان نگاه کنید متوجه خواهید شد که به شما جوابی داده اند یا خیر.

 به عنوان مثال اگر شما در طول روز ۵۰ پرس و جو دریافت می کنید، قادر نخواهید بود همه آنها را به ذهن بسپارید. چرخه فروش می تواند بین یک هفته تا شش ماه طول بکشد. در این میان تعاملات بسیاری بین مشتری و شرکت انجام می شود. در این شرایط تنها مدیریت ارتباط با مشتری است که می تواند مفیدو کارساز باشد.

نیاز مندی به سی آر ام

عدم نیازمندی به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

تصور کنید که شما یک فروشنده تنها هستید که در هفته تنها یک سرنخ به دست می آورید. چرخه فروش شما بسیار کوتاه است و  تکراری در کسب وکارتان ایجاد نمی شود. شما در حال فروش خدمات یا محصولات به مشتری هستید و می توانید اطلاعات همه این افراد را به خاطر بسپارید. در اینگونه شرایط نیازی به استقرارCRM ندارید.

توجه داشته باشید که اگر به خوبی سازمان دهی نشده باشید. نرم افزار crm به درد شما نمی خورد. برای اینکه بتوانید از تمامی مزایای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری استفاده کنید، شما و همکارانتان باید به خوبی از آن استفاده کنید و آن را به روز نگه دارید. نرم افزارCRM به شما کمک می کند سازمان دهی خوبی داشته باشید اما نمی تواند خود را برای شما سازمان دهی و مرتب کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *