سی آر ام و بهبود تجربه کاربری

بخش دوم از مقاله سی آر ام و بهبود تجربه کاربری

در مقاله پیشین درباره نقش سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و بهبود تجربه کاربری به ۳ مورد اشاره کردیم در این مقاله بحث قبل را با بیان موارد دیگر دنبال خواهیم کرد.

     ۴- ارائه مواردی که مشتری واقعا به آن نیاز دارد.

فناوری Customer 2.0 دارای انتخاب های بسیاری است.  برای اینکه بتوانید مشتریان خود را راضی نگه دارید و از مزایای آنها بهره مند شوید باید به طور فعال چیزهایی که نیاز دارند را ارائه کنید.

نرم افزارCRM به شما می گوید که مشتریانتان به چه چیزی علاقه بیشتری دارند و همین امر باعث می شود دانش خوبی از نیازهای مشتریان داشته باشید. شما همچنین می توانید مشکلات قبلی آنها را درک کنید  و در مورد رضایتشان از محصولات و خدمات خود باخبر گردید.
به عبارت دیگر، سابقه تعاملات شما با مشتریانتان در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ثبت می شود و همین امر کمک می کند چیزهایی را به مشتری پیشنهاد کنید که واقعا به آن نیاز دارند. اینکار را می توان از طریق برنامه ریزی نرم افزار CRM برای ارسال ایمیل های خودکار  انجام داد. به کمک سی آر ام  شما می توانید مشتریان خود را به ثبت نام کردن در یک رویداد یا خرید تشویق نمایید.

۵٫ ارائه پشتیبانی سریع و دقیق از طریق سی آر ام

یک تجربه مشتری عالی و منحصر به فرد به این معنی است که پشتیبانی و حمایت خوبی از مشتری ایجاد شود.  مدیریت ارتباط با مشتری می تواند ارتباطات آنلاینی را پیشنهاد کند که برای حل مشکلات مشتریان بسیار مفید خواهد بود. یک خدمات به مشتری خودکار شما را مطمئن می سازد که هیچ  یک از سوالات و درخواست های مشتریان را از دست نمی دهید .

زمانی که مشتری درخواستی را ارسال می کند، به یک شماره مرجع متصل خواهد شد و تیم پشتیبانی به او کمک می کنند. همچنین استقرار crm به شما اجازه می دهد سرعت پاسخگویی به سوالات و درخواست های مشتریان را افزایش دهید. این گزینه از طریق روش های متعددی انجام می شود:

۱) استفاده از قالب های آماده برای مشکلات احتمالی

۲) تخصیص خودکار درخواست ها به دپارتمان مورد نظر

۶٫ حفظ گفتگوهای موجود با بهره گیری از مدیریت ارتباط با مشتری

مشتریان به توجه نیاز دارند بنابراین همیشه سعی کنید با آنها حرف بزنید. مطالعات انجام شده نشان می دهد که ۶۶ درصد شرکت ها از پاسخگویی خودکار به هنگام دریافت ایمیل استفاده نمی کنند.  ۳۲ درصد شرکت ها نیز اصلا پاسخی به ایمیل های مشتریان خود نمی دهند. در این شرایط، اتفاقی که رخ خواهد داد بسیار روشن است: اگر شما مشتریان خود را نادیده بگیرید، آنها به دنبال فرد دیگری می روند.

برای اینکه بتوانید همیشه به مشتریان خود توجه داشته باشید، نرم افزار CRM به آنها اطلاع می دهد که پیامشان دریافت شده و به زودی پیگیری می شود. یک ایمیل خودکار تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد درخواست رسیده را ارائه می دهد و حتی سوالات پرتکرار را نیز بیان می کند.

۷٫ به روز بودن با نیازهای مشتریان از طریق سی آر ام

مشتریان نه تنها دوست دارند شنیده شوند بلکه می خواهند به درخواست های آنان رسیدگی شود.  این بدین معنی است که باید بتوانید به موقع با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و انتخابی را پیش روی آنها بگذارید.  زمانی که سرنوشت فروش به چند دقیقه بستگی دارد؛ دسترسی به تمامی اطلاعات مشتریان و پیشنهاد یک محصول یا خدمات مناسب بسیار مهم است.

نرم افزار CRM موبایلی به فروشندگان کمک می کند آزادی عمل مناسبی داشته باشند. اپلیکیشن های CRM موبایلی به فروشندگان اجازه می دهد پیشنهادات خوبی را سریعا برای مشتریان فراهم کنند. همین امر باعث بهبود تجربه کاربری مشتری می شود.  همچنین این برنامه ها به فروشندگان کمک می کند سرنخ ها و فرصت های خود را در یک زمان مناسب دنبال کنند.  دیگر نیازی نیست که فروشنده به محل شرکت برگردد.

نتیجه گیری از سی آر ام و بهبود تجربه کاربری

سعی کنید این ایده را کنار بگذارید که می توانید بر روی مشتریان خود کنترل داشته باشید. امروزه، مشتریان هستند که بر روی شما کنترل دارند.  باید این واقعیت را بپذیرید که سازگاری با مشتری در دنیای امروزی بسیار مهم است. در دنیای فناوری امروز، نرم افزار CRM  به یک روش قابل اعتماد برای ایجاد یک تجربه عالی تبدیل شده است . با استفاده از فناوری مدیریت ارتباط با مشتری، کسب وکار ها می توانند تعامل بهتری با مشتریان خود داشته باشند، تجربه مثبتی برایشان ایجاد کنند و بر اساس نیازهای آنها محصولات یا خدماتی را ارائه دهند.

حالا زمان آن فرا رسیده است که اعتراف کنیم نرم افزار CRM نه تنها به یافتن مشتریان جدید کمک می کند بلکه از طریق  مدیریت سیستماتیک فرصت های فروش و ارتباط با مشتری می تواند روابط فعلی را حفظ کند. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری امروزه  به یک ابزار ایجاد تجربه تبدیل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *