سی آر ام و کمپین بازاریابی

نقش سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در بهبود عملکرد کمپین های بازار یابی

مشتریان امروزی با حجم وسیعی از پیام ها روبرو هستند که از هر گوشه و کناری به دست آنها می رسد. تنها چند ثانیه به این موضوع فکر کنید. چند بار در روز ایمیل های تبلیغاتی از طرف برندی دریافت کرده اید که در آن ثبت نام نموده اید؟ مهم تر ازهمه این موارد این است که واقعا چند بار ایمیل های تبلیغاتی را باز کرده اید و محتوای آن را خوانده اید؟

هیچ چیزی برای بازاریابان سخت تر از این نیست که بخواهند مشتری خود را برای خرید محصول یا خدمات قانع کنند. در دنیای امروزی همه افراد  در مورد بازاریابی و روش های آن اطلاعاتی دارند.  همه افراد در شبکه های اجتماعی حضور دارند، وبلاگ نویس هستند و می توانند دیدگاه  خود را ارسال کنند،  اطلاعات خود را در میان دیگران به اشتراک بگذارند و آن را منتشر کنند. علاوه بر این نمودارهای موجود نشان می دهد که نرخ تولید محتوا در این سال ها باورنکردنی بوده است.

سایت Science Daily ادعا  می کند که ۹۰ درصد تمامی داده ها و اطلاعات موجود در دنیا، در طول چند سال اخیر تولید شده است. مدیر عامل سابق گوگل یعنی اریک اشمیت، بیان کرده است که بیشتر محتواها  در عرض ۴۸ ساعت تولید می شود.  همچنین باید بدانید که در هر دقیقه حداقل ۳۴۷ پست توسط کاربران وردپرسی منتشر می شود.

سی آر ام و کمپین بازاریابی

وجود چنین شتابی در عرضه اطلاعات، نه تنها مراحل بعدی را تحت تاثیر قرار داده است بلکه درک افراد در مورد بازاریابی را نیز به کلی تغییر داده است. با رونق سریع تکنولوژی مدرن و گسترش کانال های رسانه های اجتماعی، مشتریان به طور فزاینده ای دانش خود را در زمینه های مختلف توسعه داده اند. آنها دقیقا می دانند چه می خواهند، انتخاب های گسترده ای دارند و تنها با یک حرف قانع نمی شوند. آنها به دنبال روش های شخصی سازی شده و متنوعی برای تعامل با خدمات و محصولات هستند. به همین خاطر نیز روش های قدیمی برای هدف قرار دادن همه افراد با استفاده از یک پیام واحد، دیگر کارساز و مفید نیست. در حقیقت، بر اساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳ ، ۷۴ درصد از مشتریان آنلاین زمانی که محتوای سایت، پیشنهادات و تبلیغات آن  را مورد علاقه خود نمی بینند، خسته می شوند و سایت را ترک می کنند.

سی آر ام و کمپین بازاریابی

خوب این موضوع برای بازاریابان امروزی به چه معناست؟ این بدین معناست که امروزه همه چیز تغییر کرده است. در دنیای امروز، ما در مورد توسعه و گسترش رویکردهای بازاریابی صحبت می کنیم که شخصی سازی شده اند.  در نتیجه، روشی که بازاریان از آن برای تکمیل وظایف خود، افزایش فروش از طریق استراتژی پرورش سرنخ ها و افزایش  نرخ تبدیل مشتری ها استفاده می کردند به طور کلی تغییر کرده است. سی آر ام  به بازاریابان کمک می کند بتوانند با مشتریان خود ارتباط درستی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم در مورد کمک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  برای بهبود فعالیت ها و ایجاد کمپین های بازاریابی بهتر صحبت کنیم.

۱٫سی آر ام و هدف قرار دادن متمرکز

یکی از سخت ترین وظایف بازاریابان، بررسی اطلاعات تمامی مشتریان است. برای اینکه بتوان پاسخ مورد نظر را از مشتریان احتمالی دریافت کرد، بازاریابان باید پیام هایی را برای این افراد ارسال کنند که برایشان جذاب است.  خوشبختانه نرم افزار CRM به بازاریابان کمک می کند از طریق لیست مخاطبان، مشتریان احتمالی و سودآور را هدف قرار دهند. نرم افزار CRM حاوی  اطلاعات متعددی در  مورد رفتارهای مشتری و نیازهای آنهاست و همین امر به بازاریابان اجازه می دهد فعالیت های آگاهانه ای  را در مورد مشتریان خود انجام دهند.

  1. سی آر ام و تقسیم بندی

در دنیای دیجیتال امروز هر کسی که بتواند پیش بینی درستی انجام دهد برنده خواهد بود. این موضوع در مورد بازاریابان نیز صحیح است. این افراد باید بتوانند قبل از ارائه و پیشنهاد چیزی، گرایشات موجود را مد نظر قرار دهند. بازاریابان باید قادر به بخش بندی اطلاعات باشند . هر چقدر پروفایل مشتریان دقیق تر باشد، فرصت بازاریابان نیز برای دریافت منافع، بیشتر خواهد بود. اگر شما از بازاریابی ایمیلی B2B استفاده می کنید، بخش بندی اطلاعات مشترکان نه تنها باعث افزایش درآمد می شود بلکه بازاریابی و معیارهای آن را بهبود می بخشد.

سی آر ام و کمپین بازاریابی

  1. سی آر ام و محتوای شخصی سازی شده

زمانی که در مورد هدف قرار دادن مشتریان تصمیم گیری کردید و پایگاه داده موجود را به گروه های معنا دار تقسیم نمودید، باید پیام های بازاریابی خود را شخصی سازی کنید. سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان امروزی به شما اجازه می دهند مشتریان فعلی و احتمالی خود را با اسمشان هدف قرار دهید. همچنین می توانید آنها را بر اساس شرکتی که در آن کار می کنند بشناسید. نیازی به توضیح نیست که  خطاب کردن صحیح افراد بر اساس سن، جنس و موقعیشان می تواند کمک قابل توجهی در انتخاب پیام به شما کند و باعث جلب توجه مشتری گردد.اگر با این اطلاعات مجهز شده باشید می توانید ایده ای را به آنها پیشنهاد دهید، اطلاعاتی را در اختیارشان بگذارید  و حتی شکل رابطه خود را تغییر دهید. مزیت شخصی سازی محتوا این است که درک بهتر و قوی تری از برند حاصل می شود، درآمد افزایش پیدا می کند  و نرخ پاسخ ها نیز بهبود می یابد. در این روش، راه حل های سی آر ام  به  متخصصان بازاریابی کمک می کند بیشتر بر روی مشتریان خود تمرکز کنند.

سی آر ام و کمپین بازاریابی

       ۴٫سی آر ام و بازیافت طرح:

اگر شما بتوانید روشی را پیدا کنید که برای شرکت و مشتریان شما کارساز است و در بیشتر موارد از آن استفاده نمایید بسیار عالی خواهد بود. با استفاده از نرم افزار CRM شما می توانید موفق بودن یا نبودن کمپین های بازاریابی خود را بسنجید. این تحقیقات به شما کمک می کند بر روی کمپین هایی تمرکز کنید که عملکرد بهتری داشته اند.زمانی که متوجه شدید  چه کمپینی بهترین نتایج را برای شرکت شما ایجاد کرده است می توانید کمپین های موفق را دوباره اجرا کنید و از آن برای ایجاد مشتریان جدید استفاده نمایید. اینکار باعث کاهش در هزینه ها می شود و نرخ تبدیل را بالاتر می برد.

نتیجه گیری:

با استفاده از نرم افزار CRM شما می توانید با مشتریان خود در یک سطح شخصی تعامل داشته باشید و با خواسته ها و آرزوهای آنان اشنا شوید و در مورد چیزی که بیشتر آنها را خوشحال می کند اطلاعاتی کسب کنید.در این حالت قادر خواهید بود پیام هایی را ایجاد نمایید که باعث جذب مشتری می شود. نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان نه تنها  می تواند پایگاه داده اطلاعات تماس مشتریان را به خوبی ایجاد کند بلکه فعالیت های شما را به یک روش متمرکز تبدیل می کند و کار را برایتان اسانتر خواهد کرد.

1 Comment

  1. Ali می‌گه:

    میشه قیمتش و بدونم؟

پاسخ دادن به Ali لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *