اثرات تحلیل سی آر ام

تجزیه و تحلیل نرم افزار CRM

هوش تجاری موج دومی از مزایای نرم افزار CRM  را به ارمغان می آورد.  نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شما بعد از ماه ها تلاش و تحقیق به خوبی توسعه یافته و کار می کند. فکر می کنید،  بعد از این همه تلاش و کوشش می توانید زمانی را برای استراحت خود کنار بگذارید؟

دقیقا اینگونه نیست. حالا یک پروژه با اهمیت دیگر شروع شده است و آن هم به دست آوردن برنامه هایی با عملکرد بالاست،  تا کسب وکار شما بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز و ضروری خود را برای اتخاذ تصمیمات مناسب به دست آورد. نصب کردن نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری تنها مزایای رقابتی اندکی فراهم می کند. با اینحال، تحت کنترل در آوردن داده ها، دادن اطلاعات مناسب و صحیح به افراد درست در یک زمان مناسب و داشتن هوش تجاری، می تواند مزایای رقابتی زیادی به همراه داشته باشد.

شما باید اطلاعات دقیق و گویایی  که به صورت خودکار توسط سیستم، درباره کمپین های بازاریابی، موفقیت فروش و نتایج خدمات تولید شده است  را جمع آوری کنید، دسته بندی و مرتب نمایید. تفسیر کنید،.توزیع نمایید و از آنها استفاده کنید.

 سپس شما باید این اطلاعات با ارزش را به دست افراد و متخصصانی در شرکت خود بسپارید که می توانند آن ها را عملی کنند و برای رشد شرکت از این اطلاعات نهایت استفاده را ببرند. اینجا دقیقا همان جایی است که تجزیه و تحلیل نرم افزار crm و هوش تجاری به میان می آید .

 این مورد دقیقا اولین و اصلی ترین دلیل برای ایجاد CRM است. هر چقدر اطلاعاتی که شما در مورد  نیازهای مشتریان و چیزی که آنها می خواهند ، دلیل خرید محصول یا خدمات و نیازهای واقعی انها در آینده برای خرید بیشتر باشد، نتایج بهتر و قابل قبول تری خواهید داشت .

تجزیه و تحلیل سی آر ام ارزش و بازده سرمایه گذاری نرم افزار را افزایش می دهد

حالا که اطلاعات مورد نیاز جمع آوری شده است باید به مدیران بازاریابی، فروشندگان و افراد دیگر در داخل سازمان انتقال داده شود تا بتوانند به درستی از آن استفاده کنند. بیشتر اطلاعات تجزیه و تحلیل CRM به طور مستقیم از طریق خود نرم افزار به دست می اید. اما باید هوشیار باشید که سایر داده ها همچون خرید مشتری و اطلاعات پرداخت آن در نرم افزارهای حسابداری یا اپلیکیشن های برنامه ریزی منابع شرکتی باقی مانده است.

 بیشتر محصولات CRM دارای تجزیه و تحلیل درون ساخت هستندکه می تواند بینش مناسب در مورد مشتریان و عادت های خرید و پرداخت آنها ایجاد کند. شما می توانید از توانایی تجزیه و تحلیل و گزارش گیری درون ساخت این برنامه ها استفاده کنید و سپس آن را به دست سایر افراد در شرکت خود برسانید.

 اگر به دنبال داده های خاصی هستید که از طریق نرم افزار crm به دست نمی آید، سعی کنید از برنامه های جمع آوری داده دیگر، OLAP ( فرآیند تجزیه و تحلیل آنلاین) و برنامه های تجزیه و تحلیل هوش تجاری استفاده کنید که می تواند شما را به این داده ها متصل کند و اطلاعات عمیق تر و بیشتری در اختیارتان بگذارد. این یک موضوع رایج است که  یک محصول به تنهایی نتواند رضایت شما را در مورد همه چالش های گزارش گیری برآورده کند. در اینگونه شرایط استفاده از محصولات یکپارچه می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

اثرات تحلیل سی آر ام

 ابزارهای آنالیتیکی، اغلب برای اهداف  و موارد تجاری خاصی تولید می شوند. آنها همچنین در هر صنعت، موقعیت جغرافیایی و اندازه شرکت متغیر هستند. همه ابزارهای آنالیتیکی در سیستم CRM جدید شما نمی تواند تمامی نیازهای شما را برآورده سازد.

 با اینحال، با وجود ابزارهای BI یکپارچه از تامین کنندگان اولیه و شرکای اکوسیستم؛ شما این فرصت را خواهید داشت که اپلیکیشن های دیگری را مرور کرده و وارد سیستم کنید . اینگونه برنامه ها به شما کمک می کند اطلاعات مورد نیازی که به دنبالش هستید را واکاوی کنید. همانطور که مشاهده کردید کار شما با نصب و توسعه سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به پایان نمی رسد. حالا داده کاوی تنها آغاز راه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *